Formuláře pro rodiče

Jak zažádat o vyšetření v PPP Žatec?

Kdo podává žádost?
  • Pokud se jedná o nezletilé dítě, může ho objednat pouze zákonný zástupce.
  • Zletilý žák (starší 18-ti let) se objednává do poradny sám.

Jak (a kde) se mohu objednat?

Telefonicky (+420 602 172 208, +420 773 047 305), e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo osobně na adrese: Smetanovo náměstí 331, 438 01 Žatec. V případě objednání prostřednictvím e-mailu využijte náš formulář žádosti o vyšetření


Co je třeba sdělit?
  • základní údaje dítěte/žáka (jméno, kontaktní adresu, školu, třídu, třídního učitele, tel.č.)
  • zda již bylo dítě v naší poradně vyšetřeno ( a ve kterém roce)
  • zda již dítě absolvovalo jiné psychologické, speciálně pedagogické nebo další odborné vyšetření v jiném zařízení
  • jaký je důvod žádosti o vyšetření - nebojte se popsat problém vlastními slovy (takový popis bývá často výstižnější než snaha o odborné pojmenování problému)

K objednání do poradny není potřeba doporučení lékaře nebo školy.

Na vyšetření s nezletilým dítětem vždy musí dorazit jeho zákonný zástupce (biologická matka, biologický otec, pěstoun/ka – ti musí doložit rozhodnutí soudu o svěření do péče), v případě střídavé péče musí na vyšetření s dítětem dorazit oba rodiče. Nelze s dítětem poslat kohokoliv jiného (prarodiče, tetu, strýce, staršího sourozence, nevlastního otce/matku aj.), v takovém případě nebude dítě vyšetřeno.

V případě, že se zákonný zástupce ze závažných důvodů (vážná nemoc, dlouhodobá práce v zahraničí) nemůže na vyšetření se svým dítětem dostavit, lze ve výjimečných případech využít plné moci pro jinou osobu, plná moc musí být notářsky ověřená.

pdfPlná moc PPP580.43 KB

V případě, že dítěte bylo před vyšetřením v PPP Žatec vedeno v jiné organizaci (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum) je vhodné, aby rodič požádal o převedení dokumentace, viz formulář.

pdfPřevedení spisové dokumentace430.14 KB